ZŠ druhý stupeň vzdělávací programy

Připravili jsme pro vás několik vzdělávacích programů, přizpůsobených pro žáky prvního stupně základních škol, při nichž se můžete zábavnou formou dozvědět zajímavosti ze světa zvířat. 

Nabízené programy jsou kapacitně omezeny pro max. 30 žáků a probíhají v moderně vybavené učebně Vzdělávacího centra přímo v areálu zoo.

Délka vzdělávacího programu je 45 - 60 min.
Vzdělávací program je v ceně vstupného do zoo, pedagogický doprovod zdarma.

V RÁMCI JEDNOHO VSTUPU DO ZOO JE MOŽNO VYUŽÍT POUZE JEDEN VZDĚLÁVACÍ PROGRAM!

Programy pro školy je vždy nutné objednat nejméně 14 dní předem pomocí elektronického formuláře nebo telefonicky.

OBJEDNÁVKA JE PLATNÁ AŽ PO ODSOUHLASENÍ NAŠIMI LEKTORKAMI. PO ODESLÁNÍ VAŠEHO OBJEDNÁVKOVÉHO FORMULÁŘE VÁS SAMY ZKONTAKTUJÍ. 

VYBRAT SI MŮŽETE Z NÁSLEDUJÍCÍCH PROGRAMŮ:

Není plaz jako plaz 
Že nejsou všichni plazi stejní si názorně ukážeme na našich kamarádech z říše plazů. Dozvíme se mnoho zajímavostí o jejich způsobu života a jakou roli v jejich životech hraje člověk. Zjistíme také, jak se o ně správně starat. A která zvířata sem vlastně patří?
 
Šelmy našich lesů
Které šelmy se vyskytují v našich lesích? V čem přispívají ke zdraví lesa a jak je důležitá jejich ochrana? Dozvíme se proč jsou šelmy lesními doktory a jaké speciální techniky je dělají dokonalými lovci. 
 
Upír nebo netopýr? 
Odkryjeme si různé netopýří záhady a seznámíme se tak s fascinujícím světem těchto létajících savců. Kde se s netopýry potkáme a jak můžeme přispět k jejich ochraně? A jsou upíři skuteční?
Tento program je možné objednat od dubna do října z důvodu zimního spánku našich netopýrů.
 
Na pytlácké stezce
Co si můžeme přivézt z dovolené jako suvenýr a z čeho jsou suvenýry vyráběny? Je lepší si koupit pohled nebo lasturu? Můžeme si přivézt i exotické zvíře? A jak obchod ohrožuje zvířata? Co je to CITES?
 
Ohrožená vydra
Pojďme nahlédnout do světa vydry říční. Zjistíme, jak je přizpůsobena životu ve vodě, proč patří mezi ohrožené živočichy a jak ji chránit. Vyzkoušíme si, proč v zimě v ledové vodě nenastydne.
 
Ze života ptáků
Nahlédneme do světa ptáků a dozvíme se, čím se jednotlivé druhy mezi sebou liší. Kteří ptáci mají největší vejce nebo jsou nejrychlejší letci? Kdo dokáže používat nástroje? Mohou být ptáci jedovatí? A jak vypadají ptačí námluvy?
  
Hmyzí planeta 
Jaké zajímavé druhy hmyzu existují a co mají všechno společného? Jak vypadají zblízka? Povíme si, zda jsou tito malí tvorové pro člověka důležití a zahrajeme si s nimi hru na odvahu.
 
Tajemství sovy Hedviky
Proč mají sovy tak velké oči a hebké peří? Dokáží otočit hlavu kolem dokola? Do tajemného života sov nahlédneme s kamarádkou Hedvikou (puštík obecný) a zjistíme, zda jsou sovy opravdu moudré.
 
Zvířata v našich službách 
Co všechno využíváme ke svému prospěchu ze zvířecí říše? Kdo nám věrně slouží a provází naše kroky už po tisíciletí?
 
 

 

Zvířata v ohrožení
Navštívíme různá prostředí z celého světa a seznámíme se s ohroženými druhy, které tam žijí. Co tyto druhy ohrožuje a jakou roli v jejich ochraně hrají zoologické zahrady?
Délka programu je 2 hodiny + čas na prohlídku vybraných expozic zoo (asi 30 minut).

Pochybné suvenýry
Seznámíme se s problematikou nelegálního obchodu se zvířaty. Jaký má dopad na ohrožené druhy zvířat a jakou roli hrají v obchodu běžní turisté? Dozvíme se, jaké nekalé praktiky využívají pytláci a pašeráci zvířat a společně budeme hledat možnosti, jak se chovat, abychom přispěli k zachování těchto ohrožených druhů.
Délka programu je 2 hodiny.

Prales na talíři
Představíme si tropických deštný prales, seznámíme se s pěstováním palmy olejné a poznáme dopady jejího pěstování na tento ekosystém. Zamyslíme se nad možnostmi řešení tohoto globálního problému vzhledem ke svému spotřebitelskému způsobu života.
Délka programu je 2 hodiny.

Tyto programy byly vytvořeny za finanční podpory Státního fondu životního prostředí a MŽP ČR.

SFZP.jpg                          MZP_logo_RGB.jpg                              logo Liberec.gif

Lektorky oddělení vzdělávání:
Ing. Kateřina Novotná Sklářová (sklarova@zoohluboka.cz)

Mgr. Michaela Hartlová (hartlova@zoohluboka.cz)

Kontakty: 
+420 602 390 355
387 002 212

education@zoohluboka.cz

Stala se chyba.