ZŠ První stupeň vzdělávací programy

Připravili jsme pro vás několik vzdělávacích programů, přizpůsobených pro žáky prvního stupně základních škol, při nichž se můžete zábavnou formou dozvědět zajímavosti ze světa zvířat. 

Nabízené programy jsou kapacitně omezeny pro max. 30 žáků a probíhají v moderně vybavené učebně Vzdělávacího centra přímo v areálu zoo.

Délka vzdělávacího programu je 45 - 60 min.
Vzdělávací program je v ceně vstupného do zoo, pedagogický doprovod zdarma.

V RÁMCI JEDNOHO VSTUPU DO ZOO JE MOŽNO VYUŽÍT POUZE JEDEN VZDĚLÁVACÍ PROGRAM!

Programy pro školy je vždy nutné objednat nejméně 14 dní předem pomocí elektronického formuláře nebo telefonicky.

OBJEDNÁVKA JE PLATNÁ AŽ PO ODSOUHLASENÍ NAŠIMI LEKTORKAMI. PO ODESLÁNÍ VAŠEHO OBJEDNÁVKOVÉHO FORMULÁŘE VÁS SAMY ZKONTAKTUJÍ. 

VYBRAT SI MŮŽETE Z NÁSLEDUJÍCÍCH PROGRAMŮ:

Hurá do lesa NOVINKA
Do MŠ a 1.-3. tříd ZŠ v Jihočeském kraji přijedeme s novým environmentálním programem, ve kterém se děti seznámí se živými zvířátky a zároveň se dozví, jak chránit přírodu. Maximální počet dětí na jednu vyučovací hodinu je 25. Větší třídy lze rozdělit do více hodin. Tento program je za dobrovolný příspěvek na zvířátka v zoo. Letáček.

Kamarádi ze zoo
Do MŠ a 1.-3. tříd ZŠ v Jihočeském kraji přijedeme se zvířátky. Budeme si o nich vyprávět a pomocí osobních kontaktů s živými zvířaty děti poznají, jak se k nim správně chovat a lépe jim rozumět. Maximální počet dětí na jednu vyučovací hodinu je 25. Větší třídy lze rozdělit do více hodin. Tento program je za dobrovolný příspěvek na zvířátka v zoo.

Není plaz jako plaz NOVINKA
Že nejsou všichni plazi stejní si názorně ukážeme na našich kamarádech z říše plazů. Dozvíme se mnoho zajímavostí o jejich způsobu života a jakou roli v jejich životech hraje člověk. Zjistíme také, jak se o ně správně starat. A která zvířata sem vlastně patří?

Šelmy našich lesů
Které šelmy se vyskytují v našich lesích? V čem přispívají ke zdraví lesa a jak je důležitá jejich ochrana? Dozvíme se proč jsou šelmy lesními doktory a jaké speciální techniky je dělají dokonalými lovci. 
 
Upír nebo netopýr? NOVINKA
Odkryjeme si různé netopýří záhady a seznámíme se tak s fascinujícím světem těchto létajících savců. Kde se s netopýry potkáme a jak můžeme přispět k jejich ochraně? A jsou upíři skuteční?
Tento program je možné objednat od dubna do října z důvodu zimního spánku našich netopýrů.
 
Ze života ptáků
Nahlédneme do světa ptáků a dozvíme se, čím se jednotlivé druhy mezi sebou liší. Kteří ptáci mají největší vejce nebo jsou nejrychlejší letci? Kdo dokáže používat nástroje? Mohou být ptáci jedovatí? A jak vypadají ptačí námluvy?
 
Cesta do Afriky
Vypravte se s námi poznat Afriku! Zaměříme se na africké lesy a pralesy. Společně si vytvoříme atmosféru pralesa pomocí domorodých  nástrojů a přitom se dozvíme, jak pomáhat chránit africkou přírodu a její úžasné obyvatele. 
 
Hmyzí planeta NOVINKA
Jaké zajímavé druhy hmyzu existují a co mají všechno společného? Jak vypadají zblízka? Povíme si, zda jsou tito malí tvorové pro člověka důležití a zahrajeme si s nimi hru na odvahu.
 
Tajemství sovy Hedviky
Proč mají sovy tak velké oči a hebké peří? Dokáží otočit hlavu kolem dokola? Do tajemného života sov nahlédneme s kamarádkou Hedvikou (puštík obecný) a zjistíme, zda jsou sovy opravdu moudré.
 
Zvířata v našich službách NOVINKA
Co všechno využíváme ke svému prospěchu ze zvířecí říše? Kdo nám věrně slouží a provází naše kroky už po tisíciletí?
 
Zpátky do minulosti
Neuvěřitelná stvoření kdysi obývala naši planetu. Některá z nich vymřela vlivem změn a na některých se podepsal člověk. Dovedeme zastavit ubývání druhů v současnosti?

 

 Lektorky oddělení vzdělávání:

Ing. Kateřina Novotná Sklářová (sklarova@zoohluboka.cz)

Mgr. Michaela Hartlová (hartlova@zoohluboka.cz)

Kontakty: 
+420 602 390 355
+420 387 002 212
education@zoohluboka.cz
Stala se chyba.