ZŠ První stupeň vzdělávací programy

Jako zoo máme jedinečnou možnost poskytnout dětem kontakt se živými zvířaty. Připravili jsme pro vás několik vzdělávacích programů, přizpůsobených pro žáky prvního stupně základních škol, při nichž se můžete zábavnou formou dozvědět zajímavosti ze světa zvířat. 

HRAJ SI, BAV SE, POZNÁVEJ - ZOO TI V TOM POMÁHEJ

Nabízené programy jsou kapacitně omezeny pro max. 30 žáků a probíhají v moderně vybavené učebně Vzdělávacího centra přímo v areálu zoo.
Délka vzdělávacího programu je 45 - 60 min.
Vzdělávací program je v ceně vstupného do zoo, pedagogický doprovod zdarma.

V RÁMCI JEDNOHO VSTUPU DO ZOO JE MOŽNO VYUŽÍT POUZE JEDEN VZDĚLÁVACÍ PROGRAM!

Programy pro školy je vždy nutné objednat nejméně 14 dní předem pomocí elektronického formuláře nebo telefonicky.

OBJEDNÁVKA JE PLATNÁ AŽ PO ODSOUHLASENÍ NAŠIMI LEKTORKAMI. PO ODESLÁNÍ VAŠEHO OBJEDNÁVKOVÉHO FORMULÁŘE VÁS SAMY ZKONTAKTUJÍ. 

VYBRAT SI MŮŽETE Z NÁSLEDUJÍCÍCH PROGRAMŮ:
Kamarádi ze zoo
Do MŠ a 1.-3. tříd ZŠ v Jihočeském kraji přijedeme se zvířátky. Budeme si o nich vyprávět a pomocí osobních kontaktů s živými zvířaty děti poznají, jak se k nim správně chovat a lépe jim rozumět. (Maximální počet dětí na jednu vyučovací hodinu je 25. Větší třídy lze rozdělit do více hodin. Tento program je za dobrovolný příspěvek na zvířátka v zoo.)

 Aj ta krajta!
Je had slizký? Proč vyplazuje jazyk nebo svléká kůži? Co hadi rádi jí? A slyší nás vůbec? Odpovědi na tyto otázky nám pomůže najít naše krajta královská a další hadí přátelé. Naučíme se také, jak rozeznat  hady z naší přírody.

Cesta do Afriky
Pojďme se vypravit do Afriky a popovídat si o zajímavých zvířatech, která tam žijí. Některá můžete vidět i v naší zoo. Při příznivém počasí program může probíhat v naší africké expozici.

Co to kuňká u nás v tůňkách?
Kdo žije v našich tůních a okolo nich? Jaký je rozdíl mezi žábou a čolkem nebo mezi žábou a pulcem? Čí kvákání můžeme slyšet u našich rybníčků? 

Lesní pohádka
Zahrajeme si společně pohádku o zvířátkách, která spokojeně žijí v lese. Co se stane, když zvířátka vyženou z lesa smrdutého tchoře? Smyslem pohádky je poznání, že každý tvor má v přírodě své důležité místo, i když se nám na první pohled zdá, že všemu jen škodí. 

Medvědí dobrodružství
Pojďme se podívat do světa medvěda hnědého! Kde žije medvěd? Co byste mu připravili k obědu? Jak vypadá jeho doupě? Proč tak dlouho v zimě spí? 

O Vydrýskovi
Co všechno dokáže vydra ve vodě? Proč jí nevadí ledová voda v zimě a proč se nenastydne? Co má ráda k obědu a kde spí? Ukážeme si, jak je vydra přizpůsobena životu ve vodě a jak se baví.

Podle nosa poznáš kosa
Pojďme zjistit, proč má plameňák tak zvláštní zobák. Nebo proč má kos jiný tvar zobáku než sokol? Nakonec si můžeme vyzkoušet, jak se různé zobáky používají.

Šelmoviny
S rysem jako průvodcem se podíváme do světa ostrých zoubků a drápků. Co rys loví nejraději? Kde odpočívá? A jaké další šelmy žijí u nás nebo ve světě?

Tajemství sovy Hedviky
Proč mají sovy tak velké oči a hebké peří? Dokáží otočit hlavu kolem dokola? Do tajemného života sov nahlédneme s kamarádkou Hedvikou (puštík obecný) a zjistíme, zda jsou sovy opravdu moudré.

Zvířátka na statku
Jak začal pejsek žít s člověkem? Můžeme v přírodě ještě vidět jeho divokého předka? Která další zvířátka si člověk vybral z divoké přírody a přizpůsobil si je svým potřebám jako zvířata domácí? Jaké jsou rozdíly mezi divokými a domácími zvířaty?

Lektorky oddělení vzdělávání:
Mgr. Lucie Korytářová (korytarova@zoohluboka.cz)
Ing. Kateřina Sklářová (sklarova@zoohluboka.cz)

Kontakty: 
+420 602 390 355
education@zoohluboka.cz

Stala se chyba.