Vzdělávací programy pro SŠ

Jako zoo máme jedinečnou možnost poskytnout dětem kontakt se živými zvířaty. Připravili jsme pro vás několik vzdělávacích programů, přizpůsobených pro studenty středních škol, při nichž se můžete zábavnou formou dozvědět zajímavosti ze světa zvířat.

Nabízené programy jsou kapacitně omezeny pro max. 30 studentů a probíhají v moderně vybavené učebně Vzdělávacího centra přímo v areálu zoo.
Délka vzdělávacího programu je 45 - 60 min.
Vzdělávací program je v ceně vstupného do zoo, pedagogický doprovod zdarma.

V RÁMCI JEDNOHO VSTUPU DO ZOO JE MOŽNO VYUŽÍT POUZE JEDEN VZDĚLÁVACÍ PROGRAM!

Programy pro školy je vždy nutné objednat nejméně 14 dní předem pomocí elektronického formuláře nebo telefonicky.

OBJEDNÁVKA JE PLATNÁ AŽ PO ODSOUHLASENÍ NAŠIMI LEKTORKAMI. PO ODESLÁNÍ VAŠEHO OBJEDNÁVKOVÉHO FORMULÁŘE VÁS SAMY ZKONTAKTUJÍ. 

VYBRAT SI MŮŽETE Z NÁSLEDUJÍCÍCH PROGRAMŮ:

Upír nebo netopýr? NOVINKA  OD DUBNA 2017
Odkryjeme si různé netopýří záhady a seznámíme se tak s fascinujícím světem těchto létajících savců.
Kde se s netopýry potkáme a jak můžeme přispět k jejich ochraně? A jsou upíři skuteční?

Medvědi
Medvěd hnědý je naše velmi vzácná velká šelma. Jaké prostředí se mu líbí? Co tvoří jeho jídelníček? Co je to zimní spánek? Jaké další druhy medvědů žijí ve světě? Jaký je vztah mezi lidmi a medvědy. 

Moudrá sova
Sovy vždy připadaly lidem tajemné a vymysleli si o nich spoustu legend. Se sovou Hedvikou (puštík obecný) se seznámíme s anatomickými a fyziologickými zvláštnostmi sov. 

Na pytlácké stezce
Co si můžeme přivést z dovolené jako suvenýr? Z čeho jsou suvenýry vyráběny? Je lepší koupit pohled nebo lasturu? Můžeme si přivést i exotické zvíře? Jak obchod ohrožuje zvířata? Co je to CITES? 

Naši obojživelníci
Jaký rozdíl je mezi ocasatými obojživelníky a žábami? Poznáte naše žáby podle hlasu? Jak můžeme našim obojživelníkům pomoci? 

Nebojte se hadů
Díky přímému kontaktu s živými zvířaty poznáme, jaké jsou hadí šupiny. A povíme si mnoho zajímavostí ze života hadů z naší přírody i ze světa. 

Ohrožená vydra
Pojďme nahlédnout do světa vydry říční. Jak se přizpůsobila polovodnímu životu? Dozvíme se také o jejím ohrožení a ochraně. 

Šelmy
Na rysovi si ukážeme, jak vypadá svět lovců, jak jsou přizpůsobení lovu a jak si vybírají kořist. Jaké různé druhy šelem známe? Které žijí u nás? 

Vyhubená zvířata
Program dětem představí vyhubená zvířata a objasní, jakou roli v jejich zániku hrál člověk. 

Výprava do Afriky
Projdeme si Afriku od severu na jih a popovídáme si o jedinečných zvířatech, která zde žijí. Program je zaměřen na druhy, které chováme, ale nezapomene i na ostatní známé obyvatele tohoto kontinentu. Při příznivém počasí program může probíhat v naší africké expozici. 

Ze života ptáků
Popovídáme si, jak originálně a důvtipně ptáci vyřešili život ve vzduchu a získávání potravy. A jaké je to používat ptačí zobák?

Domácí zvířata
Znáte divoké předky domácích zvířat? Kdy došlo k jejich domestikaci (zdomácnění)? Proč si je člověk vybral a jak je změnil?

Lektorky oddělení vzdělávání:
Mgr. Lucie Korytářová (korytarova@zoohluboka.cz)
Ing. Kateřina Sklářová (sklarova@zoohluboka.cz)

Kontakty: 
+420 602 390 355
387 002 212

education@zoohluboka.cz

Stala se chyba.