ZŠ - I.stupeň vzdělávací programy

Připravili jsme pro vás několik vzdělávacích programů, přizpůsobených pro žáky prvního stupně základních škol, při nichž se můžete zábavnou formou dozvědět zajímavosti ze světa zvířat. Nabízené programy jsou kapacitně omezeny pro max. 30 žáků a probíhají v moderně vybavené učebně Vzdělávacího centra přímo v areálu zoo.

Délka vzdělávacího programu je 45 - 60 min.

Vzdělávací program je v ceně vstupného do zoo, pedagogický doprovod zdarma. V rámci jednoho vstupu do zoo lze využít pouze jeden vzdělávací program. Programy pro školy je vždy nutné objednat nejméně 14 dní předem pomocí elektronického formuláře nebo telefonicky.

Objednávka je platná až po odsouhlasení lektorkami, které vás kontaktují po vyplnění formuláře.

 

Vyberte si z následujících programů:

Kamarádi ze zoo - návštěva lektora přímo ve vaší ZŠ 

Do MŠ a 1.-3. tříd ZŠ v Jihočeském kraji přijedeme se zvířátky (kromě května a června). Budeme si o nich vyprávět a pomocí osobních kontaktů s živými zvířaty děti poznají, jak se k nim správně chovat a lépe jim rozumět. Maximální počet dětí na jednu vyučovací hodinu je 25. Větší třídy lze rozdělit do více hodin. Tento program je za dobrovolný příspěvek na zvířátka v zoo.

Kdo (ne)potřebuje zachránit aneb činnost záchranných stanic   NOVÝ PROGRAM

Jak se zachovat, když v přírodě nalezneme zraněné či opuštěné zvíře? Která zvířata skutečně pomoc potřebují, a která je lepší nechat být? V programu se dozvíte, jaká zvířata jsou nejčastějšími pacienty záchranných stanic, jak je o ně postaráno, i to jak jim můžete pomoci vy sami.

Jak se spolu zvířata dorozumívají? 

I když zvířata neumí mluvit, vymyslela si spoustu zajímavých způsobů, jak si „říkat“ důležité věci. Svět zvířat totiž rozhodně není tichý. Je plný zvuků, barev, pachů a dalších signálů, díky kterým si spolu mohou „povídat“.              Co všechno si potřebují sdělit a jak to tedy dělají? Program je vhodný pro žáky od 5. třídy.

 Kam se poděl sysel?

Sysel obecný patří mezi velmi ohrožená zvířata naší krajiny. Kdo to vlastně sysel je a jak žije? Proč je pro naši krajinu důležitý, a jak se stalo, že jsme si ho téměř vyhubili? Jak mu pomáhá naše zoologická zahrada?

Není plaz jako plaz

Že nejsou všichni plazi stejní si názorně ukážeme na našich kamarádech z říše plazů. Dozvíme se mnoho zajímavostí o jejich způsobu života, a jakou roli v jejich životech hraje člověk. Zjistíme také, jak se o ně správně starat. A která zvířata sem vlastně patří?

Šelmy našich lesů

Které šelmy se vyskytují v našich lesích? V čem přispívají ke zdraví lesa a jak je důležitá jejich ochrana? Dozvíme se proč jsou šelmy lesními doktory a jaké speciální techniky je dělají dokonalými lovci. 

Upír nebo netopýr? 
 
Odkryjeme si různé netopýří záhady a seznámíme se tak s fascinujícím světem těchto létajících savců. Kde se s netopýry potkáme a jak můžeme přispět k jejich ochraně? A jsou upíři skuteční?
 
Tento program je možné objednat od dubna do října z důvodu zimního spánku našich netopýrů.
 
Ohrožená vydra
 
Pojďme nahlédnout do světa vydry říční. Zjistíme, jak je přizpůsobena životu ve vodě, proč patří mezi ohrožené živočichy a jak ji chránit. Vyzkoušíme si, proč v zimě v ledové vodě nenastydne.
 
Ze života ptáků
 
Nahlédneme do světa ptáků a dozvíme se, čím se jednotlivé druhy mezi sebou liší. Kteří ptáci mají největší vejce nebo jsou nejrychlejší letci? Kdo dokáže používat nástroje? Mohou být ptáci jedovatí? A jak vypadají ptačí námluvy?
 
Hmyzí planeta 
 
Jaké zajímavé druhy hmyzu existují a co mají všechno společného? Jak vypadají zblízka? Povíme si, zda jsou tito malí tvorové pro člověka důležití a zahrajeme si s nimi hru na odvahu.
 
Tajuplné sovy
 
Proč mají sovy tak velké oči a hebké peří? Dokáží otočit hlavu kolem dokola? Nahlédneme do tajemného života sov a zjistíme, co je to vývržek nebo zda jsou sovy opravdu moudré.
 
Zvířata v našich službách 
 
Co všechno využíváme ke svému prospěchu ze zvířecí říše? Kdo nám věrně slouží a provází naše kroky už po tisíciletí?
 

 

Lektorky oddělení vzdělávání:

Mgr. Michaela Hartlová (hartlova@zoohluboka.cz)

Mgr. Ing. Isabela Okřinová (okrinova@zoohluboka.cz

 
Kontakty:
 
+420 387 002 212
 
+420 602 390 355
 
education@zoohluboka.cz

Objednejte si vzdělávací program