lemuři doputovali na srí lanku

Na doporučení koordinátora programu EEP pro lemury kata jsme minulý týden odeslali dva samečky tohoto populárního primáta až na dalekou Srí Lanku, konkrétně do Dehiwala Zoo - Sri Lanka v Colombu. Celý transport jsme realizovali společně se Zoo Na Hrádečku, která do Colomba naopak posílala 2 lemuří samičky a 3 emu hnědé.
 
Celé akci samozřejmě předcházely důkladné přípravy, kdy bylo lemury nutné chytit, odebrat jim krev, provést všechna patřičná veterinární vyšetření potřebná pro transport a hlavně vyřídit všechny potřebné dokumenty. V úterý ráno jsme zvířata naložili a společně s kolegy ze Zoo Na Hrádečku dovezli na pražské letiště. Zde se to opět neobešlo bez nekonečného „papírování“, po kterém už mohla být zvířata naložena do letadla, kam se vešly i dva metry vysoké bedny, ve kterých cestovali emu hnědí. Poté se zvířata vydala na dlouhou cestu přes Istanbul a Bombaj až do hlavního města na ostrově Srí Lanka.
 
Na místním letišti přistáli ve středu 6. září v 17:36 našeho času. Po nezbytných letištních procedurách dorazili všichni naši zvířecí cestovatelé v pořádku do zoo, kde byli naši lemuří samečci vypuštěni do karanténního zařízení společně se samičkami ze Zoo Na Hrádečku.
 
Všem zúčastněným moc děkujeme za skvělou spolupráci!